Izdavač ININ Games i developer Smallthing Studios najavili su da su počeli da prodaju digitalne verzije igre Simon the Sorcerer Origins i to za Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Linux i Steam Deck, dok će za PlayStation 4, PlayStation 5 prodaja početi uskoro.
Ovaj dugo očekivani povratak jednog od najpoznatijih point-and-click avanturističkih serijala nudi se u dve verzije: Standard Edition po ceni od 24,99 evra i Deluxe Edition po ceni od 34,99 evra, koja uključuje digitalni artbook i kompletan soundtrack.
Igrači koji kupe igru u pretprodaji u bilo kojoj verziji dobiće ekskluzivni PONY DLC bez dodatnih troškova. Ovaj dodatak omogućava da se u okviru nove igre čuje originalni soundtrack Simona the Sorcerera iz 1990-ih, pružajući nostalgično iskustvo dugogodišnjim fanovima serijala.

Simon the Sorcerer od 1993. godine prati nestašnog i sarkastičnog junaka čiji svet prepun čudovišta, haosa i zagonetki oduševljava igrače avanturističkih igara. Simon the Sorcerer Origins donosi potpuno novu priču o njegovim počecima, a uloga originalnih glasovnih glumaca u engleskoj (Chris Barrie) i nemačkoj verziji (Erik Borner) dodatno doprinosi autentičnosti i nostalgiji ove ručno crtane priče.
Igra ne oduševljava samo vizuelno, već i muzički, zahvaljujući potpuno originalnom soundtrack-u koji je komponovao Mason Fischer, stvarajući savršenu atmosferu čarobnog sveta Simona. Posebno iznenađenje predstavlja uloga muzičke ikone Rick Astley-a (da, da, taj Rick Astley), koji unosi duh osamdesetih u ovu fantastičnu avanturu.
Simon the Sorcerer Origins biće zvanično dostupan od 28. oktobra 2025. godine.
Autor: VideoGame Arena
