Close

Login

Close

Register

Close

Lost Password

The Stone of Madness – Taktički beg iz ludila

Nakon velikog uspeha serijala Blasphemous, studio The Game Kitchen odlučio je da se odvoji od Metroidvania akcije i okuša u žanru taktičkih stealth igara. Njihov najnoviji naslov, The Stone of Madness, zadržava prepoznatljiv religiozni i gotički uticaj studija, ali ga implementira u novi format—izometrijski beg iz zatvora smeštenog u španski manastir iz 18. veka, koji istovremeno služi kao azil za mentalno obolele.

The Stone of Madness – Taktički beg iz ludila (2)

Za razliku od brzog i brutalnog gameplaya u Blasphemous, ovde su strpljenje, strategija i razumevanje psiholoških mehanika ključni za preživljavanje. Igrači preuzimaju kontrolu nad grupom pacijenata, od kojih svaki poseduje specifične sposobnosti i mentalne slabosti, dok pokušavaju da pobegnu iz institucije ispunjene stražarima, zamkama i sveprisutnom paranojom.

The Stone of Madness kombinuje real-time taktički gameplay sa elementima istraživanja, rešavanja zagonetki i planiranja. Tok igre prati ciklus dana i noći, gde svaki trenutak mora biti mudro iskorišćen za prikupljanje resursa i pripremu plana bekstva.

The Stone of Madness – Taktički beg iz ludila (2)

Poseban aspekt igre je sistem razuma i ludila. Svaki lik ima specifične fobije i mentalne slabosti koje značajno utiču na način igranja. Ako previše izgube razum, mogu postati potpuno neupotrebljivi—ili još gore, predstavljati opasnost za tim.

Za razliku od mnogih modernih stealth igara, The Stone of Madness ne dozvoljava quicksave. Napredak se beleži samo na kraju dana, što znači da svaka greška može imati ozbiljne posledice i dosta protraćenih sati.

Vizuelno, igra crpi inspiraciju iz slika Fransiska Goje, donoseći atmosferu dekadencije i jeze. Međutim, animacije likova povremeno deluju ukočeno i kruto, što može narušiti imerziju.

The Stone of Madness – Taktički beg iz ludila (2)

Zvuk igra ključnu ulogu u stvaranju tenzije, sa jezivim šapatima, dalekim vriskovima i odjekom koraka u hodnicima. Glasovna gluma je izostala, što ponekad smanjuje emotivni utisak, ali doprinosi atmosferi.

Iako nije bez mana, The Stone of Madness nudi jedinstvenu kombinaciju gotičkog horora, stealth taktike i psihološke neizvesnosti. Ljubitelji strateških igara sa elementima skrivenog kretanja će u ovom naslovu pronaći nešto novo i drugačije, dok će oni koji preferiraju bržu akciju možda naići na previše prepreka.

Igru nam je poslao Tripwire Presents ali to nije uticalo na konačnu ocenu u skladu sa našom politikom o objektivnosti.

Ukratko

The Stone of Madness – Taktički beg iz ludila

Nakon velikog uspeha serijala Blasphemous, studio The Game Kitchen odlučio je da se odvoji od Metroidvania akcije i okuša u žanru taktičkih stealth igara. Njihov najnoviji naslov, The Stone of Madness, zadržava prepoznatljiv religiozni i gotički utic
7.5
Zanimljivo
Izvođenje
7
10
Grafika
8
10
Zvuk
7
10

Podelite ovaj tekst:

Pročitajte i:

0

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Gejmplej
    Grafika
    Zvuk
    A mininum rating of 0 is required.
    Please give a rating.
    Thanks for submitting your rating!

    Thanks for submitting your comment!